Projekty R&D / LifeTone Baby monitor

LifeTone Baby monitor

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się spędzić bezsenną noc przy łóżku swojego dziecka? Czy słyszałeś o nagłej śmierci łóżeczkowej i martwisz się, że spotka ona Twoje dziecko? Możesz przestać. Mamy dla Ciebie LifeTone. W dowolnym czasie i miejscu, które znajduje się w zasięgu urządzenia, będziesz wiedzieć, że Twoje dziecko oddycha. Możesz spać bez obaw lub skupić się na innych rzeczach, które musisz zrobić. Chociaż LifeTone zostało zaprojektowane w szczególności z myślą o niemowlętach, możesz używać go tak długo jak chcesz w celu monitorowania temperatury ciała dziecka lub oddechu podczas snu. Poza tym nie musisz robić notatek, gdyż urządzenie zapamięta wszystkie dane.

O problemie

Na świecie każdego dnia rodzi się około 360 000 dzieci. To więcej niż 130 milionów rocznie. Nagła śmierć łóżeczkowa potencjalnie może dotyczyć każdego z nich.

Jest to główna przyczyna śmierci wśród dzieci pomiędzy pierwszym miesiącem a pierwszym rokiem życia, dlatego napawa strachem wielu rodziców. Ta nagła i cicha choroba może dotknąć dziecko, które zdawało się być całkowicie zdrowe.

Rodzice ciągle szukają narzędzi stwarzających możliwości ochrony swoich dzieci przed nagłą śmiercią łóżeczkową, a także umożliwiających:

  • monitorowanie temperatury ciała dziecka w trakcie choroby
  • łatwe udostępnienie pediatrze danych związanych ze zdrowiem dziecka
  • monitorowanie pozycji dziecka w trakcie snu

Rozwiązania i technologia

LifeTone to innowacyjna metoda pomiaru parametrów życiowych w trakcie snu. Jest to przeznaczone do noszenia urządzenie, które można w prosty sposób przyczepić do pieluchy. Urządzenie jest zsynchronizowane z aplikacją znajdującą się w smartfonach rodziców.

  • Urządzenie jest małe i wygodne – mierzy oddech, temperaturę, puls i pozycję dziecka
  • Specjalna aplikacja na smartfona wysyła rodzicom powiadomienia, jeśli dziecko przestanie oddychać lub jest mu za gorąco, umożliwia pokazanie odczytów lekarzowi rodzinnemu
  • Chroniony prawem własności intelektualnej algorytm rozpoznaje każdy nieprawidłowy sposób oddychania (PCT/EP2016/062924; PL417418 – zgłoszone do opatentowania).

LifeTone to przełomowe rozwiązanie dla rodziców niemowląt i małych dzieci. Daje im ono spokój ducha, którego potrzebują. Mogą uwolnić się od zmartwień i cieszyć się tym pełnym radości okresem życia.

Trakcja i rynek

Co roku na świecie rodzi się około 130 milionów dzieci, niestety nagła śmierć łóżeczkowa potencjalnie może dotknąć każde z nich. Każdego roku ma miejsce około 3500 nagłych śmierci noworodków, a 44% z nich dotyczy nagłej śmierci łóżeczkowej.

Światowy rynek niań elektronicznych stale rośnie, aby sprostać temu wyzwaniu. Ameryka Północna i Europa posiadają największy udział w rynku, ale tego typu urządzenia stają się coraz bardziej popularne również na wschodzących rynkach azjatyckich.

Głównym czynnikiem napędzającym rozwój rynku jest coraz większa liczba pracujących rodziców oraz obecne trendy w zakresie stylu życia. Zgodnie z tym LifeTone zdaje się być idealnym wyborem dla (w szczególności, ale nie jedynie):

  • rodziców, którzy wychowują pierwsze dziecko albo są zbyt opiekuńczy i mają tendencje do ciągłego zamartwiania się i stresowania jego stanem zdrowia – są wiecznie zmęczeni i mało śpią
  • zabieganych rodziców, którzy nie chcą wybierać pomiędzy karierą a dziećmi – ich uwaga skupiona jest zazwyczaj na pracy i dzieciach, przez co bardzo mało śpią
  • rodziców lubiących gadżety i nowości oraz zainteresowanych wszelkiego rodzaju nowymi rozwiązaniami przeznaczonymi dla dzieci – mają oni nadzieję, że nowe urządzenia pomogą im zaoszczędzić czas i wysiłek

Chociaż rynek jest bardzo konkurencyjny, urządzenie LifeTone oferuje znaczące korzyści. Umożliwia ono pomiary wszelkich parametrów, które potencjalnie mogą mieć wpływ na wystąpienie nagłej śmierci łóżeczkowej (oddech, temperatura, pozycja), za pomocą jednego urządzenia, podczas gdy rozwiązania konkurencji mierzą jedynie wybrane parametry. Co więcej, jego jakość udowodniona jest algorytmem chronionym prawem własności intelektualnej i stwarza możliwość natychmiastowej reakcji.